STRUKOVNA ŠKOLA EUGENA KUMIČIĆA ROVINJ - SCUOLA DI FORMAZIONE PROFESSIONALE EUGEN KUMIČIĆ ROVIGNO

Četvrtak, 19 Studeni 2020 08:12

DABAR 2020 - natjecanje

Napisao/la
Online natjecanje DABAR 2020
Prošlog su tjedna, od 9. do 13. studenog naši učenici po prvi puta sudjelovali na međunarodnom natjecanju koje promiče informatiku i računalno razmišljanje - „Dabar“. Kroz online natjecanje, učenici su imali 40 minuta vremena za riješiti 12 zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Zadaci natjecanja osmišljeni su tako da potiču logičko razmišljanje, primjenu temeljnih informatičkih koncepata te razvoj različitih strategija rješavanja stoga smo iznimno ponosni što su učenici iskazali interes te iskušali svoje znanje i vještine na ovom području.
U kategoriji GigaDabar ukupno se natjecalo 18 učenika. Čestitke svim našim učenicima na sudjelovanju i uspjehu.
Zadovoljni ovogodišnjim ishodom i organizacijom veselimo se Dabru i sljedeće godine, te nadamo se s još većom ekipom!
A što učenici misle o DABRU, provjerile su profesorice, a rezultate pogledajte na slici u privitku.
Ususret budućim natjecanjima,
prof. Petra Mates i prof. Sara Ursić Budim.
Više u ovoj kategoriji: « Zavičajna nastava ERASMUS+ prijave »
© 2020 SSEK. All Rights Reserved. Designed By LCSTUDIO

Naša web stranica koristi kolačiće (tzv. COOKIES) za pružanje boljeg korisničkog iskustva i funkcionalnosti, analize korištenja naše web stranice, radi pružanja prilagođenog sadržaja i oglasa, te kako bi Vam pružili sadržaj trećih strana s kojima imamo odnos. Klikom na "Prihvaćam" pristajete na korištenje kolačića. Sve o korištenju i reguliranju kolačića možete pronaći na poveznici.