Utorak, 16 Travanj 2019 11:17

19. Međunarodne igre Europskih srednjih škola - Krakow, Grodzisk Mazowiecki, Warszava (Poljska)

Napisao/la
Učenici na postolju Učenici na postolju

Završile su, kao i svake prethodne, uspješno i ove 19. Međunarodne igre Europskih srednjih škola - Krakow, Grodzisk Mazoiwiecki, Warszava (Poljska)
Od 6. travnja do 12. travnja 2019. godine učenici naše škole zajedno s učenicima SŠ Zvane Črnje i Talijanske srednje škole nastupili su na 19. Međunarodnim igrama Europskih srednjih škola u Grodszisk Mazowieckom (Poljska). Igre nisu bile samo sportskog karaktera, već i kulturološkog i sociološkog. Naime, učenici su posjetili dva predivna poljska grada Krakow i Warszavu, te upoznali se sa učenicima pristiglih iz šest europskih zemalja: Slovenije, Španjolske, Italije, Austrije, Francuske i Poljske. Na samom turniru naše su odbojkašice završile turnir na 5. mjestu. S obzirom da su bile najmlađe svakako veliki uspjeh. Nogometaši, iako su prvoga dana izborili polufinale, u borbi za prva tri mjesta, izgubili su obje utakmice, te na kraju završili na 4. mjestu. Imali smo nesreću što su nam se prvoga dana ozlijedili Mauro Šturman i Filip Kolombo, te im želimo brz oporavak. A za kraj, odbojkaši. Pomalo zatajno ušli su u turnir. Utakmica za utakmicu, uzbudljivo, poraz od škole I.T.I. Malignani-Udine, pa na kraju vrijedna pobjeda nad školom Tehniškog školskog centra iz Nove Gorice i osvajanje 1. mjesta. Također, igrač naše momčadi Fatorić Aleksandar (Talijanska srednja škola), proglašen je zasluženo najboljim igračem turnira. Pred sam kraj ceremonije, otkrili smo da su Udine izabrane za sljedeće, jubilarne 20. Međunarodne igre Europskih srednjih škola. Čestitke svim našim učenicima, svih triju rovinjskih srednjih škola, na ugodnom druženju, lijepim igrama i uzornom ponašanju:-)